Oprava Indie

Oprava sedla dovoz indie. Co se opravdu stalo.

Majitelka sedla

Koupené na inzerát bazos.cz - Hradec Králové, nové 5500 kč + pošta, ale bez záruky. Indické drezurní sedlo NGSE posedlí 17,5 / komora 2-3 .

Asi po 5 jízdách se rozjela komora a můj kůň sebou šije a je nevrlý. Okamžitě jsem sedlo přestala používat - vyhozené peníze.

Co bylo dále? Chtěla jsem sedlo reklamovat. Bylo mi řečeno : reklamovat takové sedlo už nejde že to bylo uvedeno v inzerátu.

Ovšem : komora se rozjela a páteřní tunel dolehl koni na hřbet. 

Po konzultaci ze sedlářem nemělo cenu, sedlo opravovat - značná investice převyšující cenu sedla. Po rozložení sedla víz foto :     

Bylo zjištěno že je dřevěná kostra, vyrobena tak fórově, že se vůbec divíme že sedlo drželo pohromadě. Divíme se jak někdo takové sedlo může prodávat.

Kompletně popraskaná kostra/polámaná, zámky drží na hřebíku.

  Nekupujte taková sedla!!! Ničí vám to koně, viz. foto. kostry. 

Po další konzultaci, koupi kvalitního nového sedla kolem 40-60 tis na to průměrný Čech nemá peníze. Rozhodla jsem se sedlo nechat opravit.

Po kompletním rozložení sedla a osobní konzultaci, se sedlář snažil použít co nejvíce mých komponentů, aby oprava nebyla tak drahá.

Podařilo se zachránit polštář , křídla , bočnice všechny velké části které jsou i materiálově drahé.  


Použité nové komponenty na opravu: Kompletní základ sedla - laminátová kostra OtavaJ, ručně kovaná výztuha OtavaJ, nové posedlí, posedlová pěna a další komponenty, pevné zámky OtavaJ, zápinky nové a prodloužené o 10 cm. Proběhla ještě úprava původního polštáře, aby koně netlačila výztuha a lépe se rozkládala plocha polštáře na koně.

Jako bonus kostra byla nachystána na případné osazení nového polštáře OtavaJ, který by se dodělával na zakázku v případě že by původní polštář časem dosloužil.

Opravené plně funkční sedlo.
Upozornění na použitá jezdecká SEDLA

Prosím nekupujte levná sedla, vždy je tam důvod proč jsou to vyhozené peníze.

U levných sedel: je potom nereálná oprava, vždy je oprava dražší než původní cena sedla.

Levně koupit, jde jen o to naplnit požadavky kupujícího. Levně pořídit a uspokojit zákazníka. Ale co to sedlo pak vydrží? Nebo v horším případě sebe, nebo koně můžete zranit.

Například vady starých nebo levných sedel : Prasklá kostra. Přední železo co drží komoru je prasklé. Zámky doslova bahno ohýbají se. Dále co je nejdůležitější tak POLŠTÁŘ po 5-7 letech neplní funkci - podle toho jak dlouho a často jezdíte polštář časem vysedíte nutno kompletně přecpat ne jen docpat. Špatný tunel tlačí koně.

PS: pokud levné sedlo necháte opravit a pokud se to povede, udělat dobře, budete mít na nějakou dobu, dobré sedlo. 

Tak uvažujte o tom zda není lepší nové kvalitní sedlo. 

Děkuji Jiří Otava

Kožedělná výroba sedlářství OtavaJ Prostějov
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!