Popis našeho sedla

Popis našeho sedla

Skokové sedlo Galla 

Na sendvič - polštářích

Sedlářská hovězí úseň/kůže

Kostra velikost 16,5" nebo 17,5"

Komora velikost 1,2,3,4.

Na dalších velikostech sedel se neustále pracuje

Dle požadavku zákazníka vyvíjíme další sedlo 


Speciální úprava sedla, odnímatelné přední opěrky jdou vyměnit za delší.

Základem našeho sedla je laminátová kostra, vyztužená ocelovou výztuhou, proti prosednutí /zdeformování při zatížení směrem dolů ke koni.
Kostra je předtvarována v surovém stavu na doporučenou velikost komory, aby poté nedocházelo k deformacím při vkládání výztuh/komor.
Předností naších sedel je polštář SENDVIČ, který zaručuje měkkost a tvarovou přilnavost. Polštář sendvič je měkoučký, zaručuje stálé plošné rozložení.

Nově děláme i novinku, cpaný sendvič. Lze tak docpat, nebo odecpat polštář.

Polštáře máme na zrcadlovém pevném základu, tudíž jsme docílili neměnnou a stabilní stálost. Naše snaha bylo eliminovat a minimalizovat deformaci v přední části polštáře, aby při výrobě nedocházelo k předsunutí, či zasunutí bočnice u levé, či pravé strany polštáře. ( nesymetričnost )

Polštář má díky zrcadlovému pevnému základu stabilní páteřní tunel.
Skokové sedlo je vyrobeno z pevné sedlářské hovězí kůže.


Polštář / Tunel 

Přední komory máme velikosti: 2 a 3 , ručně kované na zakázku od specialisty kováře, při tepelném zpracování oceli, dochází k zušlechťování ocelí. Naše výztuha při překonání většího deformačního tlaku (v lisu) nepraská, ale může se zdeformovat, nebo jen propruží.
Dále naše sedlo bylo vybaveno, předními kolenní opěrkami na suchý zip, opěrky lze tak přemístit do jiného místa dle potřeb jezdce. Do výroby jsme zavedly i zadní opěrky na suchý zip pro individuální potřeby jezdce.

Bylo použito speciálně upravené tvrdší posedlí pro lepší usazení jezdce.

Šití provádíme v drážce, aby bylo minimalizováno odírání stehů. 

Používáme vlastní pevné zámky, vyrobené na zakázku, dle návrhu OtavaJ, použití naších zámku, bylo nutností, k zajištění protipohybu vyklánění polštáře, od zad koně.

Na sedle bylo odstraněno několik segmentů, co po čase tlačí jezdce a kvůli čemu také dochází k poničení, například prodření posedlí atd.

Barevná provedení výrobků: černá

Velikost přední komory: 2,3,  - ručně kované.

V případě, že budete chtít vetší, či menší komoru, necháme ukovat na přání zákazníka, velikosti 1 nebo 4, poté musí být i laminátová kostra upravená na tuto komoru.


Naši komoru jde také vyměnit, ale proces je nákladný, při výměně komory dochází k rozložení celého sedla včetně posedlí, poté se odsekají kovové nýty, dochází k roztažení, či stažení nepředtvarované kostry. Poté vložíme požadovanou komoru, upevní se větší, či menší výztuha, maximálně jen o jednu velikost rozdílu, při tomto procesu dochází k deformaci a přepínání laminátových vláken kostry, a tím dochází k snížení životnosti základu sedla/kostry.

 Může docházet i k nenávratnému poškození, či jiné nepředpokládané deformaci kostry např.

( vrtule - pokroucení na stranu, práskání/deformace vláken). V případě výměny komory zaniká záruka na kostru a i na celé sedlo.
Info komora: Pro ty, co by chtěli v lisu upravovat naši komoru, tak lze opatrně o jednu velikost nahoru či dolů. Podotýkám, že úpravou zaniká záruka na námi vyrobené sedlo, taková úprava musí být zaznamenána ve výrobní kartě sedla. (Kým, kde  a jak se upravovala)

Důvod zániku záruky je, že při takové deformaci se může poškodit kostra nebo její části.
Pro ty co chtějí tuto informaci, jak zjistíme poškození a upravování sedla ?
Každé sedlo fotíme a označujeme, měříme a poté se o každém sedle dělá zápis.

Dle zákona ČR na každé sedlo poskytuji záruku 2 roky, na kostru záruka 5 let, záruka se nevztahuje na poničené sedlo nesprávným používáním. Vyhrazuji si plné právo neuznat reklamaci při jakémkoli poškození sedla ze strany uživatele. V případě reklamace bude sedlo rozloženo a pokud bude zjištěn zásah ze strany uživatele do konstrukce, či nedovolených úprav na sedle, reklamace se automaticky neuznává a uživatel hradí všechny výdaje, spojené s produktem a úkony provedené budou uhrazeny v plné výši uživatelem, nebo majitelem takového sedla.


Jízda na koni v našich sedlech, má být radost a ne utrpení.

Cenová relace se pohybuje od 46250,- kč. + - dle provedení. 1.1.2022

Kožedělná výroba sedlářství OtavaJ Prostějov
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!