Ošetření sedla a slušné zacházení se sedlem.

Ošetření sedla a slušné zacházení se sedlem. 

Kožené zboží:
Kůže je přírodní produkt. Jizvy, pigmentované skvrny, rozdílná drsnost, nerovnost nebo odlišnosti v barvě, zejména pod slunečním zářením, jsou možné odchylky a považují se za normální, proto nejsou kryty zárukou.

Sedla jsou vyrobeny ze sedlářské kůže/usně.

Sendvič polštář dává pružnost sedlům umožňuje, aby se přizpůsobila koňskému hřbetu a zároveň jezdci nabídla dobrou stabilitu a pohodlí a zároveň dlouhotrvající kvalitu.

Upozornění: Přirozené barvení kůže, otevírá póry barvené kůže, a proto může zpočátku pouštět barvu, z těchto důvodů nedoporučujeme používat světlé jezdecké oblečení při prvních jízdách. Kůže se může používáním měnit. To je důvod, proč doporučujeme před každou jízdou zkontrolovat, jestli jsou všechny části kůže neporušené, také prosím zkontrolujte švy a všechny kovové části, zejména upevnění třmenu a třmenového řemenu. Nepoužívejte sedlo, pokud je poškozené!

Před každou jízdou používejte čistou podsedlovou dečku.
Podložky/podsedlovky je možné prát při 30° v ruce nebo v pračce na jemný program. V případě malého znečištění je možné je otřít vlhkou houbou nebo hadříkem namočeným v jemném čisticím prostředku. Beránkové části čistěte jemným kartáčem pro obnovení jejich přirozeného vzhledu.

Naše sedla, nepoužívat bez podsedlové dečky!!! Dochází k propocení polštáře sedla a k jeho trvalému poškození!!! 

Naše sedlo má speciální polštář, nedoporučujeme používat kombinaci gel-podložky a jim podobné. Při použití gel-podložky, sedlo nesedí plnou plochou na koni a tím neplní polštář plnou funkci, rozkládání váhy jezdce.

Péče o sedla a příslušenství:
Veškeré doplňky z kůže mohou být také čištěny mazáním krémem pro péči o sedla, Mýdlem pro péči o sedla. U všech výrobků, které odcházejí ze skladu, je přísně testována kvalita. Naše sedla nejsou ošetřeny péčí o kůži před odesláním zákazníkovi. Z důvodu, že každý používá jiný přípravek a mohlo by docházet k nepřilnutí vašeho přípravku nebo změně povrchové úpravy. (Také naznáme vaše alergie na případný mazací tuk). 

Prosím, mějte na paměti, že čisticí prostředky na bázi rozpouštědel můžou sedla poškodit. Doporučujeme otestovat výrobek pro péči o kůži na skrytém místě. Nemůžeme přijmout žádnou zodpovědnost za důsledky vzniklé nesprávnou péčí a manipulací.
V případě nadměrného znečištění použijte kapku mýdla. (před znečištěním sedla doporučujeme ošetřit impregnací , až po té znečistit používáním) Drobné oděrky na materiálu jsou možné - pokud máte obavy, zvolte jen sedla kožená.

Doporučujeme vám impregnaci veškerého koženého zboží, běžným prostředkem pro péči o kůži, a to zejména před jízdou v dešti.

Před použitím výrobku z kůže/usně, je uživatel povinné jej namazat, aby se předešlo k trvalému poškození kůže jako např.( nasáknutí vodou do kůže/usně, po vysušení dochází k tvrdnutí kůže/usně, po té namáhané místo praská a takto zasažená část už nejde zachránit).

Po namazání kůže/usně dbejte, aby měla dost odpočinkového času k nasátí vámi použitého mazacího přípravku. Savost materiálu je odlišná, dle použité vrstvy a okolní teploty. Vždy je časová prodleva před používáním, koženého produktu. Dejte POZOR na to že části, při uspíšení v používání, mohou být kluzké. Při použití nesprávného přípravku muže dojít k dlouhodobému kluzkému povrchu. 


Kožedělná výroba sedlářství OtavaJ Prostějov
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!